צרו קשר

  ּ

  בדיקה תרמוגרפית

  בדיקות תרמוגרפיות

  כ- 30% מהשרפות נגמרות כתוצאה מכשל חשמלי, בד"כ מוקד השריפות מתרחש בלוח החשמל.

  שריפות חשמל קטלניות בעוצמתן עקב התפשטות האש דרך פירי כבלי החשמל, שאיפת העשן הנפלט מסוכן לאדם, נזקים רבים לאדם ורכוש.

  אחת הסיבות המרכזיות לתקלות במתקני חשמל הינה מגע רופף בין מוליכים או בין מוליך למחבר, הגורם לחימום מוגבר כתוצאה מהספק חשמלי גבוה הרבה מעבר למותר עד להתלקחות חומרי הבידוד , התפתחות החום הינה הדרגתית ומחריפה במשך הזמן.

  גורמים נוספים להתפתחות חום :זרמי יתר כתוצאה מתכנון לקוי, בלאי של ציוד חשמלי, התקנה לקויה ועוד.

  האפקט המשותף לכל הגורמים הנ"ל הינו פליטת חום, ולכן, סריקה תרמוגרפית כפעולת אחזקה שוטפת ומונעת יכול לאתר גורמי כשל אלו במעוד מועד, ולהיערך לתיקונם באופן יזום ומתוכנן, מבלי לגרום להשבתת החשמל במתקן, ולא בעת כשל חשמלי הגורם להשבתת פעולת המתקן באופן לא צפוי.

  איתור מוקדי החום מאפשר לסווג את חומרת הכשל עפ"י קריטריונים שנקבעים מראש אך ורק כאשר עובדים במתכונת "אחזקה מונעת" בפרקי זמן קצרים.

  הסריקה התרמוגרפית מחוייבת ע"י רשויות כיבוי אש וחברות הביטוח, כתנאי למתן רישיון עסק או חידוש פוליסת הביטוח, אך גם מומלצת לעסקים או מפעלים שלא נדרשו לבצע בדיקה זו וכן לבתי מגורים.

  הסריקה התרמוגרפית מתבצעת באמצעות מצלמה תרמוגרפית תחת עומס, ואינה משביתה או מפריעה לפעולתו התקינה של המתקן.

  באמצעות הסריקה התרמוגרפית, ניתן לבדוק: לוחות חשמל, שנאים, מערכות הנעה, פסי צבירה , מערכות אל פסק , כבלי הזנה ועוד.

  אנו מתמחים בביצוע כל סוגי בדיקות החשמל , בדיקות גנרטורים ומערכות אל פסק, אישורים לאירועים המוניים, סריקות תרמוגרפיות, בדיקות איכות חשמל, בדיקת ציוד מיטלטל, אישורים לעסקים עפ"י דרישות רשויות כיבוי אש וחברות הביטוח.

  בסיום הבדיקה, מופק דו"ח מקיף עם תיאור הליקויים, המלצות וכן ייעוץ רלוונטי.

  בדיקה תרמוגרפית

  בדיקה תרמוגרפית מהווה את אחד הכלים היעילים ביותר בהם ניתן לעשות שימוש לשם מניעת ואיתור של גורמי כשל כאלה ואחרים במתקני החשמל השונים, בין אם מדובר בבתים פרטיים או בבתי עסק ומפעלים שונים. חשוב להבין כי בדיקה זו מהווה גורם חשוב בתחזוקה מונעת תקופתית של לוחות החשמל ומאפשרת איתור של תקלות וליקויים שהיו עשויים לגרום לכשלים ולשריפות. שירותיה של חברת ברק הנדסת חשמל ובטיחות בעבודה בע"מ כוללים את ביצוע של בדיקה זו על ידי אנשי המקצוע המוסמכים לכך אשר הינם בעלי הוותק והניסיון הנחוץ בתחום.

  בדיקה תרמוגרפית לאיתור ליקויים במערכת החשמל

  כולנו יודעים כי חשמל איננו משחק ילדים. על מנת לוודא כי אתם נשארים מוגנים, חשוב יהיה לוודאי את תקינות מערכת החשמל שלכם, זאת בין אם מדובר בבית הפרטי שלכם, בנכס שלכם, בבית העסק או בארגון שלכם.

  • וודאו כי אתם פונים אל חברה מקצועית ומנוסה בתחום החשמל. זו שכוללת את אנשי המקצוע הוותיקים והמקצועיים ביותר בתחום שיוכלו לבצע את עבודתם בצורה מדויקת ומהירה ולהתאים בעבור כל כשל או ליקויי שיתגלה את המענה המתאים.
  • וודאו כי מתבצעת בדיקה תרמוגרפית. בדיקה זו נעשית בלוח החשמל ומטרתה היא בשיפור הבטיחות של המתקן ומניעת נזקים שונים.
  • במידה ומתגלה תקלה או כשל כלשהו במהלך הבדיקה (זאת בנוכחותן של נקודות חמות שנוצרו כתוצאה מפליטת קרינה בתחום האינפרה אדום), אל תבזבזו זמן יקר. הבטיחו טיפול מיידי בכל אותם הליקויים ושמרו על רמת בטיחות גבוהה.

  איתור תקלות ביעילות ובמהירות

  לוחות החשמל הם למעשה לוחות התפעול והבקרה של מערכות החשמל בכל מקום בו מותקנות. במידה ומתרחשת בהן תקלה, אתם עשויים לסבול מעצירה של שגרת העבודה או החיים ואף סכנה בהתפתחותה של שריפה. הנכם מוזמנים ליצור קשר על חברת ברק הנדסת חשמל ובטיחות בעבודה בע"מ המנוסה ולוודא כי יתבצעו כלל הבדיקות הנחוצות לשם איתור כל תקלה בצורה היעילה והמהירה ביותר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ